Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam konusunda genel kurallar.

Sağlıklı Yaşam

Merhaba Arkadaşlar, ben Tooblek Yöneticisi Berat bu gönderimizde sağlıklı yaşam konusunda konuşmak ve bu yazıyı yazmak istedim. Bu konuda Sağlıklı yaşamanın ve sağlıklı bir insan olmanın kurallarını ve neler yapılacağını söyleyeceğim.Arkadaşlar öncelikle gerçekten sağlıklı olmamız için yasakları ve kuralları incelememiz gerek çevreyi korumak konusunda bilgi edinmemiz gerek çevreyi kendi evimiz gibi korumamız bizim için çok büyük bir sağlık başlangıcıdır. Doğa Hayattır. O zaman şimdi gerçekten sağlıklı bir insan olmamız için yapmamız gereken 5 kural var. İşte o kurallar;

1) Sağlıklı beslenmeliyiz fabrika ürünlerinden uzak kalmalıyız ve el yapımı yiyecekler yemeye dikkat etmeliyiz. Sıklıla süt ve süt ürünleri tüketmeliyiz. Meyve ve sebzeleri sıklıkla yemeliyiz.

2) Çevremizi korumalıyız. Dünyamızı kirden uzak tutmalıyız her zaman ağaç ekmeliyiz ve imkan var ise ağaçların fazla olduğu yerlerde yaşamalıyız. 

3) Sigara ve alkolü kesinlikle kullanmamalıyız. Eğer kullanıyorsak yavaş yavaş bırakmaya çalışmalıyız.

4) Çöplerimizi ağaç köklerine yada çevrede her hangi bir yerlere atmamalıyız. Günlük hayatımızda çok fazla gördüğümüz sigara izmaritlerini atmamalıyız. Belki kötü hastalığa yakalanan çocuklar bu yüzden yakalanıyor. Empati yapmalıyız.

5) Dünya'ya nasıl davranırsak dünya'da bize öyle davranır. Eğer biz dünyayı kirletirsek dünya'da bizim hayatımızı kirletmek ister. Bu yüzden dünyamızı ve çevremizi temiz tutmalıyız.


Evet arkadaşlar bu 5 kuralı uyguladık mı? eğer uyguladıysak Tooblek Discord sunucumuza gelip "Çevre Dostu" Unvanımızı alabiliriz. Unvanı almak için Tooblek Discord sunucumuzda #unvan kanalına bildirmeniz yeterli olacaktır.