Sağlıklı Beslenme ve Dikkatli Beslenme

Bu konuda sağlıklı beslenmeyi ve dikkat edilmesi gereken yiyecekleri yazdığım bir konu paylaştım.

Sağlıklı Beslenme ve Dikkatli Beslenme

Merhaba Arkadaşlar, ben Tooblek Yöneticisi Berat bu gönderimizde sağlıklı beslenme ve dikkatli beslenme adında bir yazı çalışması oluşturdum ve bunu sizlerin okumasını dikkat etmesini öneriyorum. İyi okumalar.


Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarından biri sabah kahvaltısıdır. Uyandığımız zaman kesinlikle kahvaltı yapmalıyız. Kahvaltı yapmaya zaman olmazsa eğer bir bardak süt içmeliyiz kesinlikle çünkü enerji harcayacağımız herhangi bir işte yedeiğimiz veya içtiğimiz sağlıklı besinleri kullanırız. Mesela en çok tavsiye edilen yiyeceklerden birisi Yumurta'dır çünkü çok fazla enerji içerir ve saatlerce insanı tok tutar. Kesinlikle günde bir yumurta yemeliyiz. Özellikle insanlar vitamin eksikliği çok görülebilir. Bu konuda ise hangi vitaminimiz eksik ise o vitaminli yiyecek ve içeceklei sıklıkla tüketmeliyiz.


Vitamin Listesi
A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K


Dikkatli Beslenme
Beslenme konusunda en çok dikkat edilmesi gereken yiyecek ve içecekler.
1) İşlenmiş, Kırmızı Etler
2) Kızarmış Patates
3) Turşu
4) Patlamış Mısır
5) Çiftlik Somonu
6) Konserve yiyecekler
7) Beyaz Un
8) Organik olmayan meyveler ve sebzeler
9) Sıcak içecekler
10) Cips


Bu konuda bu kadardı arkadaşlar umarım size yardımcı olacak bir konu olmuştur. Bu konuyu okuyup Tepki ekleyen kişiler Tooblek discord sunucumuzda "Sağlıkçı" unvanını alabilirler. Almak için #unvan kanalına belirtmeniz ve rolun gelmesini beklemeniz yeterli olacaktır. İyi Günler